Zakłady bukmacherskie typy – z czym to się je? 

Sport jest częścią życia każdego z nas. Niektórzy uprawiają czynnie jakąś dyscyplinę sportową, jednak większość z nas pasjonuje się rozgrywkami jako kibice. Nieodzownym elementem sportu stało się go obstawianie, dla zmaksymalizowania emocji podczas oglądania. Losowość zakładów wzajemnych jest duża, więc chcąc znaleźć receptę na sukces, wielu z nas wpisze w wyszukiwarkę frazę ,,zakłady bukmacherski typy”. Co to są w takim razie te typy bukmacherskie i gdzie taki typ można później obstawić? 

 

Typy bukmacherskie – co to takiego? 

Rozgrywki sportowe przynoszą mnóstwo kibicom mnóstwo zmian nastroju: od radości, po rozpacz, aż do euforii. Sytuacja potrafi zmieniać się dosłownie w ciągu kilku sekund, a nawet setnych sekundy. Za to kochamy sport, bo w nim może się wydarzyć dosłownie wszystko. Idąc tym tokiem myślenia, przewidzenie rezultatu, przebiegu spotkań jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Dla wielu z nas emocje związane z samym sportem jako takim nie są wystarczające. Potrzebna jest dodatkowa dawka adrenaliny. Dlatego też powstały typy bukmacherskie 

Co to w praktyce znaczy? Typy bukmacherskie to próba przewidzenia konkretnego zdarzenia wystawionego w ofercie zakładów bukmacherskich. Gracze w pewien sposób ,,zakładają się” z bukmacherami, co się wydarzy. Im mniej prawdopodobne zdarzenie w oczach buków, tym wyższy kurs ono posiada. Oczywiście, razem z przelicznikiem rośnie też ryzyko. Trzeba pamiętać, że ryzyko to nieodzowny element obstawiania i grać należy odpowiedzialne. Bukmacherka jako zabawa jest przeznaczona jedynie dla osób poniżej 18 roku życia.  

W Internecie znajdziesz wiele miejsc, w których proponowane Ci są ,,pewne typy bukmacherskie” albo ,,zakłady bukmacherskie typy ekspertów ze 100% skutecznością”. Nie daj się oszukać. ,,Pewniaczki” nie istnieją. Nikt nie jest w stanie zagwarantować Ci bezbłędnych typów. To jest po prostu niemożliwe. Dlatego uważaj na tego typu strony, grupy, bo ich jedynym celem jest wyłudzenie pieniędzy, a dobro gracza nie ma żadnego znaczenia.  

 

Zakłady bukmacherskie typy dnia – co można obstawiać? 

Sport. Do wyboru, do koloru można powiedzieć. Możliwości jest bardzo dużo. Naturalnie największą popularnością w naszym kraju cieszy się piłka nożna. Na futbol znajdziemy największą ilość zdarzeń, lig i najróżniejszych kombinacji. Dużym zainteresowaniem cieszy się również obstawianie koszykówki, tenisa ziemnego, hokeja na lodzie siatkówki czy piłki ręcznej. W ofercie bukmacherów można znaleźć też bardziej ,,egzotyczne” sporty, takie jak curling, piłka wodna lub krykiet.  

 

Zakłady bukmacherskie typy piłka nożna – co i jak obstawiać? 

Piłka nożna to nasz sport narodowy, dlatego nie powinien dziwić fakt, że to na ten sport znajdziemy bardzo rozbudowaną ofertę. Największym zainteresowanie cieszą się rozgrywki ligowe, które rozgrywane są praktycznie w weekend. Miłośnicy futbolu lubią najbardziej lubią obstawiać te czołowe ligi: angielską, hiszpańską, włoską, niemiecką i oczywiście naszą Ekstraklasę. Najlepsze kluby europejskie spotykają się w ramach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Jeżeli chodzi o rozgrywki reprezentacyjne, to co 4 lata rozgrywane są Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, które uchodzą za najbardziej prestiżowe turnieje drużyn narodowych. 

 

Najpopularniejsze zakłady na piłkę nożną  

Podstawowym zakładem na typowanie futbolu jest wynik meczu. Do wyboru są trzy opcje: zwycięstwo gospodarzy (1), remis lub zwycięstwo gości (2). Każde spotkanie piłkarskie trwa 90 minut, o ile nie zostanie przedłużone o dogrywkę lub rzuty karne. W takim przypadku brany po uwagę jest tylko rezultat z regulaminowego czasu gry. 

Innym popularnym zakładem na futbol jest ilość goli w całym pojedynku, tzw. under/over. Podstawową linią w tego typu zdarzeniach jest 2.5. Do wyboru są dwie opcje: poniżej (1) lub powyżej (2). W przypadku jedynki typ okazuje się prawidłowy, gdy liczba bramek nie przekroczy dwóch (0, 1 lub 2), a dwójka jest celna, gdy padną trzy gole lub więcej.  

BTTS (both team to score), czyli po polsku obie drużyny strzelą, to zakład, w którym typujemy, czy oba zespoły zanotują gola, czy też nie. Aby zakład był poprawny, gracze z obu ekip muszą wpisać się na listę strzelców. No chyba, że padnie samobój.  

W piłce nożnej nie brakuje też opcji na poszczególnych zawodników. Widzisz, że dany gracz jest w gazie i jesteś przekonany o tym, że strzeli dzisiaj bramkę? Obstaw to. Zauważyłeś nadmierną agresję piłkarza z drużyny X i wiesz, że zaraz otrzyma żółtą kartkę, ale nie postawiłeś tego zdarzenia przed rozpoczęciem spotkania? Teraz to nie problem, bo legalni bukmacherzy oferują zakłady na żywo z bogatą i rozbudowaną ofertą.  

Miłośnicy większego ryzyka, a co za tym idzie, wyższych kursów, mogą spróbować wytypować dokładny wynik. Naturalnie, jest to trudne, ale wykonalne. Kursy na dokładne wyniki poszczególnych spotkań dokładnie odzwierciedlają trudność wytypowania rezultatu.  

 

Czy ufać typom bukmacherskim?  

I tak i nie.  

Typy proponowane przez innych traktuj z przymrużeniem oka. Wykorzystaj je jako swego rodzaju drogowskaz i czerp z nich ich inspirację. Każdy musi mieć swój rozum. Widzisz propozycję, to zastanów się nad nią, przeanalizuj, przejrzyj statystyki i dopiero wtedy możesz ocenić, czy dany typ ma ręce i nogi, czy jest jedynie wytworem wyobraźni i nie ma możliwości, żeby okazał się celny. Pamiętaj jednak, że sport, a co za tym idzie, obstawianie go jest bardzo nieprzewidywalne i tutaj mogą się wydarzyć najróżniejsze rzeczy. Czasem nawet najlepsza analiza może okazać się błędna, bo trudno przewidzieć zachowania ludzi, którzy są w to zaangażowani. Statystyki nie mówią wszystkiego i nie można się opierać wyłącznie na nich. Matematyka jest królową nauk, ale w niektórych kwestiach nawet ona może się mylić, prawda?  

 

Zakłady bukmacherskie typy – jak tworzyć?  

Dla starych wyjadaczy szukanie typów bukmacherskich jest bułką z masłem, ale dla początkujących może być to dość trudne zadanie. Opcji do wyboru jest mnóstwo i można się w tym wszystkim pogubić. Od czego w takim razie zacząć? Od wyboru zakłady bukmacherskiego. Pole manewru jest stosunkowo wąskie, bo do dyspozycji mamy dziewięciu, tzw. legalnych bukmacherów. Gracze nie mają jednak powodów do narzekania, bo w obliczu małej liczby podmiotów na rynku, bukmacherzy walczą o nowych klientów, oferując bonusy powitalne lub promocje dla stałych graczy.  

 

Na powyższym obrazku widzimy ofertę Fortuny. Jak zatem stworzyć typ? 

  • Wybierz interesujący Cię sport/ligę – szukaj sportów i lig, na których się znasz i na podstawie swojej wiedzy znajdź interesujące Cię zdarzenie.  
  • Skorzystaj z darmowych stron z typami ekspertów na zakłady bukmacherskie – użyj statystyk, ciekawostek i zastanów się, czy typ z danej strony jest interesujący, a może widzisz inną ciekawą alternatywę. Tego typu narzędzia mają być traktowane przede wszystkim jako pomoc.  
  • Oglądaj– nic tak nie pomaga w typowaniu, jak oglądanie meczów. Statystyki to jedno, ale one nie są w stanie oddać wszystkiego. Test oka jest bezcenny. 
  • Nie sugeruj się kursami – bukmacherzy często wystawiają kursy, które są albo zawyżane, albo zaniżane. Bez wiedzy na temat danych rozgrywek, możemy zostać wprowadzeni w błąd i przegrać zakład.  
  • Wybierz stawkę – pamiętaj przy tym, że zwiększenie stawki, nie podnosi Twoich szans na powodzenia zakładu. 
  • Kibicuj – skup się na sporcie, bo to w tym wszystkim jest najważniejsze. Usiądź przed telewizorem i rozkoszuj się wybranym przez Ciebie wydarzeniem.  

Zakłady bukmacherskie typy – gdzie obstawiać? 

W obliczu nowelizacji Ustawy Hazardowej w 2017 roku polski rynek bukmacherski kompletnie się zmienił. Teraz, aby móc oferować zakłady wzajemne (stacjonarnie lub online), trzeba otrzymać zgodę od Ministerstwa Finansów. Bez takiej licencji funkcjonowanie w Polsce jest niemożliwe i podmioty, które nie spełniły określonych warunków, nazywane są ,,nielegalnymi bukmacherami”. Korzystanie z ich usług jest zabronione i grozi konsekwencjami. Dobrze, ale przejdźmy teraz na tę dobrą stronę mocy i do zakładów bukmacherskich, które działają zgodnie z polskim prawem. Takich legalnych bukmacherów jest obecnie dziewięciu: Cherry Online, Etoto, forBET, Fortuna, LV BET, Milenium, STS, Totalbet i Totolotek. Nie martw się – z usług powyższej dziewiątki możesz korzystać ze spokojną głową i bez obaw, że zostaniesz ukarany. Pamiętaj jednak, że wybór legalnych bukmacherów nie zwalnia od odpowiedzialnej gry. Zakłady sportowe nie powinny stanowić źródła dochodu, a mają być tylko rozrywką i dodatkiem do oglądania dyscyplin sportowych.