W środowy wieczór dojdzie do spotkania, w którym zostanie wyłoniony zwycięzca Ligi Europy – Atletico Madryt albo Marsylia. Spotkanie odbędzie się w Lyonie, we Francji. Zakłady bukmacherskie i pewniaki to zawsze kuszące hasła przedstawiane w parze, jednak oczywiście nigdy nie ma żadnej gwarancji, nawet na te wydawałoby się najbardziej prawdopodobne typy. Przeanalizujmy spotkanie i zobaczmy, jakie pozycje są najbliżej pewniaków na to starcie w zakładach bukmacherskich.

Z pewnością dla wielu graczy największym pewniakiem w zakładach bukmacherskich na finał Ligi Europy może być czysta wygrana Atletico Madryt i ciężko się z tym nie zgodzić. Hiszpańska drużyna z pewnością będzie chciała złamać swoją passę przegranych w finałach europejskich pucharów, a wiele aspektów wskazuje na to, że to właśnie ekipa z Madrytu jest znacznym faworytem. W ostatnich ośmiu latach, aż pięć razy zwyciężała drużyna z La Liga – trzy tytuły Sevilli oraz dwa Atletico.

Marsylia ma bardzo dobry sezon, o czym może świadczyć chociażby udział w finale Ligi Europy i walka o Ligę Mistrzów w rodzimej lidze. Ekipa z Francji w drodze do środowego spotkania eliminowała Bragę, Atletico Bilbao, Lipsk oraz Salzburg. Wydaje się, że ekipa z Marsylii nie będzie miała trudnego wejścia w mecz, ponieważ można rzec, ze jest gospodarzem starcia, ponieważ odbywa się ono w Lyonie, we francuskim mieście. Z pewnością kibice na trybunach będą właśnie za Olympiquem.

W ostatnich czterech latach, Atletico Madryt przegrało dwa razy w finale Ligi Mistrzów. Z pewnością piłkarze mają już duży głód wzniesienia trofeum za europejskie puchary, więc nie ma się co dziwić, że są rozważani jako pewniak w zakładach bukmacherskich. Weszli do Ligi Europy dzięki trzeciej pozycji w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W drodze do finału pokonywali Kopenhagę, Lokomotiv Moskwę, Sporting Lizbonę oraz Arsenal. Ekipa Diego Simeone jest na drugim miejscu w La Liga i piłkarze chcą przypieczętować bardzo dobry sezon trofeum za Ligę Europy.

Z pewnością przewagą Marsylii będzie fakt, że mecz odbywa się we Francji i wydaje się, że tutaj kończą się mocniejsze atuty tej drużyny. Atletico Madryt ma dużo doświadczenia z ostatnich lat w graniu w finałach europejskich pucharów. To może być wyrównane spotkanie, ale koniec końców ekipa ze stolicy Hiszpanii wzniesie trofeum do góry.

Podsumowując – co najlepiej obstawiać w zakładach bukmacherskich? Jakieś pewniaki? Taką pozycją mogłoby się wydawać dwudrogowe zwycięstwo Atletico Madryt, ale za takie zdarzenie mamy bardzo niski kurs na poziomie 1,31. Atrakcyjniej wygląda już wytypowanie wygranej ekipy z Hiszpanii w regulaminowym czasie gra, chociaż nadal to niska wartość na poziomie 1,7.

Szukając dalej, w rozszerzeniach, to można skierować się w stronę liczby goli. Chociaż ta pozycja w zakładach bukmacherskich jest pewniakiem mniejszej wagi. Jak typować to zdarzenie? Atletico Madryt powinno wyjść na murawę bardzo zdyscyplinowane, więc wydaje się, że kibice mogą zobaczyć mało goli, w związku z czym rozsądną pozycją wydaje się typ na mniej niż 2,5 gola po kursie 1,66.

Jednak nadal te propozycje nie dają podwojenia, ale połączenie tych dwóch zdarzeń to już mnożnik na poziomie 3,2, co pozwala niemal potroić stawkę. Chociaż nie jest to w zakładach bukmacherskich żaden pewniaczek, to z pewnością pozycja dla graczy do rozważenia.

Zakłady bukmacherskie i pewniaki ma finał Ligi Europy

Obstawiać można tylko u legalnych zakładów bukmacherskich. Licencje na działanie w Internecie posiada aktualnie osiem firm: Totolotek, Fortuna, STS, Milenium, forBET, LV BET, E-TOTO, Totalbet. Granie u zagranicznych podmiotów grozi konsekwencjami karnymi. Poza tym należy pamiętać, że zakłady sportowe to hazard, więc może doprowadzić do uzależniani i utraty kontroli nad sobą. Należy kontrolować swoją grę i w przypadku obstawiania, zarządzać jedynie kwotą przeznaczoną na rozrywkę.