Obstawianie zakładów bukmacherskich na żywo to jedna z ulubionych form rozrywki u graczy. Zakłady live posiadają bardzo atrakcyjne kursy i przynoszą ogromną dawkę emocji. Sprawdźmy jak skutecznie grać!

Zakłady bukmacherskie na żywo

To nic innego jak typowanie zakładu live, czyli w czasie rzeczywistym. W zakładach bukmacherskich nie ma bardziej emocjonującej formy niż obstawianie na żywo. Trzeba przyznać, że ten rodzaj zakładów bardzo różni się od klasycznego grania przedmeczowego.

Zakłady bukmacherskie na żywo to bardzo ryzykowna forma obstawiania. Doświadczenie wskazuje na to, że gracze bardzo często wydają środki na zakłady live lekką ręką. Wszystko przez rosnące emocje i bardzo krótki czas oczekiwania na zwycięstwo. Oczywiście, taka forma grania też nie musi być zła. Nie ma co się jednak nastawiać na zysku, obstawiając w ten sposób. Użytkownicy chcący pograć zakłady live na poważnie muszą zachować chłodną głowę i nie dać się opanować rosnącemu napięciu i tempu rozgrywki.

Zakłady live i przedmeczowe mają ze sobą jeden główny wspólny mianownik: żeby wygrywać na jednym i drugim rodzaju zakładów trzeba przygotowywać się do typowania, dokonując analiz, które pozwolą nam jak najlepiej ocenić szanse na zwycięstwo.

Jak obstawiać zakłady na żywo?

Jak sama nazwa mówi – konieczne jest obstawianie meczu, który odbywa się właśnie teraz. Każdy zakład wniesione przed rozpoczęciem starcia, będzie zakładem przedmeczowym. W zakładach bukmacherskich na żywo mamy do wyboru bardzo wiele zdarzeń dodatkowych. Typy live to nie tylko wygrana, remis czy porażka, ale także szereg dodatkowych opcji.

Zdarzenia dodatkowe w zakładach live:

  • Ilość bramek od konkretnej minuty do końca meczu, bądź nawet w określonym przedziale (30-45 min.)
  • Kto strzeli następną bramkę od wybranego momentu
  • Kto wygra pozostałą część meczu
  • Kto będzie wykonywać następny rzut rożny
  • Kto wygra mecz od konkretnej minuty (drużyna przegrywa do połowy, ale przedmeczowo była faworytem i z przebiegu meczu wydaje się, że powinna odrobić straty – stawiamy więc na nią po zdecydowanie wyższym kursie niż ten wystawiony przed zdarzeniem)

Obstawianie na żywo rozpoczęło się oczywiście od komputerów stacjonarnych, następnie przeszło na laptopa. Obecnie bardzo wielu graczy obstawiających na żywo stanowią użytkownicy, którzy typują za pośrednictwem smartphone’ów, które dają możliwości grania w każdym miejscu i czasie – wystarczy dostęp do Internetu. Oprócz wygody niesie to jednak ze sobą zagrożenie, ponieważ możemy zbyt często grać i popaść w uzależnienie albo po prostu zacząć przegrywać. Nie ma co obstawiać za wiele – należy skupić się na dyscyplinach i ligach, o których posiadamy największą wiedzę.

W jakich zakładach bukmacherskich obstawiać live?

Bukmacherzy prześcigają się w coraz lepszych ofertach na zakłady na żywo. Najlepszą formę livebettingu posiadają firmy zagraniczne, ale polskie prawo zabrania obstawiania u podmiotów bez licencji Ministerstwa Finansów. Trzeba jednak przyznać, że rodzime firmy zaczynają doganiać zagraniczną konkurencję. Trwająca rywalizacja pomiędzy ośmioma legalnymi bukmacherami w Polsce jest korzystna dla graczy.

Na szczęście wszyscy bukmacherzy w Polsce posiadają ofertę zakładów live. Na co zwracać uwagę przy wyborze bukmachera:

  • Kursy – wybierz bukmachera, który proponuje najwyższe przeliczniki. Nie ma jednak firmy, która proponuje najwyższe kursy na wszystkie dyscypliny. Wybierz więc tego, który ma wysokie przeliczniki na twój ulubiony sport
  • Oferta – bardzo ważne jest, aby bukmacher proponował jak najwięcej zdarzeń dodatkowych. Obstawianie nie polega tylko na typowaniu wygranej, remisu czy przegranej
  • Aplikacja mobilna – jeśli planujesz obstawianie przez swój telefon, to wybierz bukmachera, który posiada aplikację mobilną. Większość z polskich firm na szczęście je ma
  • Wygląd stron/aplikacji – kwestie estetyczne nie są tak samo ważne jak wyżej wymienione czynniki, ale każdy z nas zwraca uwagę na wygląd. Poza tym ważne jest, aby strona była czytelna – ułatwi nam to wybór podczas obstawiania live

Wysokie wygrane w zakładach live

Tak – plotki i domysły nie kłamią. W zakładach bukmacherskich na żywo padają bardzo wysokie wygrane. Z czego to wynika? Najczęściej z tego, że gracze potrafi wyłapywać niespodzianki w zakładach sportowych. Druga strona medalu to wiara w faworytów mimo niekorzystnego wyniku. Weźmy za przykład Real Madryt i Malagę. Kurs przedmeczowy na Królewskich to 1.50, Real stracił jednak gola do połowy i przegrał pierwsze 45. Minut 0:1. Kurs na drużynę z Madrytu wzrósł aż do 2.00. Jest to sytuacja, w której możemy zyskać prawie dwukrotnie wyższy kurs.

Inna sytuacja to mecze tenisowe, w których zawodniczka potrafi przegrać pierwszego seta 6:0, a kolejne dwa wygrać. Kursy rosną wtedy jak na drożdżach i jeśli znamy możliwości danej zawodniczki/zawodnika, to możemy to wykorzystać do sporej wygranej.

obstawianie liveTo niedawny przykład najwyższej wygranej na zakładach bukmacherskich na żywo w Polsce. Gracz wyłapał niesamowicie wysokie kursy i trzeba przyznać, że robi to ogromne wrażenie. Nie ma co jednak nastawiać się na takie wygrane co tydzień, ani nawet co rok. To przecież bardzo duży czynnik szczęścia zdecydował o takim zwycięstwie. W skali makro można jednak zarabiać na niespodziankach w zakładach live.

Co obstawiać live?

Najpopularniejszym sportem do obstawiania w Polsce jest piłka nożna. Tyczy się to zarówno zakładów przedmeczowych, jak i tych na żywo. Oprócz piłkarskich zdarzeń, popularnością cieszy się także tenis.

Jak widać na powyższym przykładzie, to na tenisie można ugrać więcej niż na piłce nożnej. Nie jest to jednak reguła, a wszystko zależy od poziomu wiedzy jaką posiada gracz. W żadnym wypadku nie polecamy graczom obstawianie danych dyscyplin tylko dlatego, że ktoś inny na nich wygrywa. Zwycięstwo użytkownika jest wypadkową wielu zmiennych, z której najmniejsze znaczenie ma dyscyplina.

Do poprawnego typowania zakładów bukmacherskich na żywo potrzebna jest specjalistyczne wiedza na temat określonego sportu. Jeśli dobrze znasz się na koszykówce to nie próbuj na siłę obstawiać tenisa. Do wygrywania potrzebna jest odpowiednia analiza, doświadczenie i oczywiście trochę szczęścia. Przed obstawianiem live radzimy sprawdzać jak dane drużyny czy zawodnicy radzą sobie do połowy czy np. po zmianie stron. Takie statystyki mogą realnie pomóc w graniu na żywo. To samo tyczy się obstawiania w określonych minutach spotkania. Może się okazać, że wybrana przez nas drużyna najwięcej goli strzela w okresie od 45 do 60. minuty. Warto spróbować obstawić wtedy zakład na kolejną bramkę w meczu. Ta sama zasada może być przełożona na tenis. Być może istnieje tenisista, który często oddaje pierwszego seta, nawet przeciwko słabszemu rywalowi. Warto wtedy obserwować spotkanie i po przegranym secie obstawić na wybranego gracza po wyższym kursie.

Skuteczne obstawianie zakładów bukmacherskich

Na to składa się wiele czynników, ale wyżej wymienione wskazówki pomogą pomóc w osiąganiu lepszych rezultatów. W dziedzinie zakładów na żywo bardzo liczy się chłodna głowa. Zdarzają się przypadki, w których gracze obstawiają wieczorami/w nocy – pod wpływem alkoholu. Taka postawa jest niedopuszczalna i prowadzi do szybkiego bankructwa czy po prostu straty pieniędzy.

Do zakładów live jest potrzebne analiza przedmeczowa, tak samo jak do typowania przed spotkaniami. Bez odpowiedniego sprawdzenia kontekst meczu, statystyk oraz aktualnej formy zawodników/drużyn obniżamy nasze szanse na wygraną. Grając bez analiz skazujemy się na szczęście. Oczywiście – ono może do nas przyjść, ale na dłuższą metę i tak nas opuści. Bazowanie na „farcie” nigdy nie wyjdzie nam na dobre w dłuższym okresie.

Obstawianie live można potraktować jako czystą rozrywkę (szybkie obstawianie – szybka wygrana), ale także jako sposób na długofalową grę. Żadnego rodzaju zakładów bukmacherskich nie można traktować jednak jako sposób na zarobek – wygranych z zakładów nie można wliczać do domowego budżet. Należy pamiętać, że obstawianie może wprowadzić do uzależnienia. Graj z głową i nigdy nie pożyczaj pieniędzy na zakłady bukmacherskie live i przedmeczowe.