Zakłady bukmacherskie na esport w Polsce to przede wszystkim Counter Strike: Global Offensive. Będąc przy tej gierce nie można teraz nie wspomnieć o ECS, czyli profesjonalnej lidze CS. Obecnie osiem ekip w Europie oraz Ameryce Północnej rywalizuje o miejsce w wielkim finale na Esportowym stadione w Arlington. Bierzemy pod analizę dzisiejsze starcia.

Zanim zaczniemy rozważać konkretne typy, warto się zatrzymać i stwierdzić, że temat zakłady bukmacherskie esport to cały czas rozwojowa kwestia rosnąca z miesiąca na miesiąc. Już od miesięcy wiemy, że STS mocno idzie w elektroniczną rozgrywkę i nie tylko wyróżnia tę dyscyplinę w osobnej zakładce, ale także sponsoruje polską ligę esportową czy indywidualnych zawodników. Teraz kolejne zakłady bukmacherskie angażują się bardziej w nową, rozwijającą się dziedzinę rywalizacji. Mowa o TOTALBET, który ma strategię promocyjną przez pozyskiwanie ambasadorów… i tak samo się zachował w przypadku zakładów bukmacherskich esport. Firma pozyskała Kubika i Morgena, czyli komentatorów popularnej strzelanki. Dodatkowo tak samo jak STS, stworzyli osobną zakładkę na esport.

Zakłady bukmacherskie esport - ECS CS

Jak widać, dzisiaj czekają nas cztery dwumecze – starcie pomiędzy Astralis z fnatic, mousesports z Astralis, Cloud9 z Renegades oraz NRG z Renegades. Co można napisać o tych spotkaniach mając na myśli zakłady bukmacherskie esport? Na początek jak widzimy już po samych kursach na najbardziej wyrównane zestawienia wyglądają te z udziałem NRG. Szczególnie konfrontacja z Cloud9.

Na początek skupmy się na pierwszym starciu, gdzie wyraźnym faworytem są Astralis. Czy słusznie? Od zakończenia ostatniego Majora ta ekipa jest w swojej najlepszej formie, więc jak najbardziej mamy przesłanki do stawiania ich w roli faworytów. Z kolei fnatic miało trochę zmian w składzie i nie mogą się jeszcze do końca odnaleźć. Możemy zobaczyć dwa różne poziomy w tym zestawieniu, więc tak – mnożniki w zakładach bukmacherskich esport odzwierciedlają dysproporcje, dlatego warto stawiać na Astralis.

Następny dwumecz to znowu spotkania z udziałem Astralis i znowu ta drużyna jest w roli faworyta. Czeka ich dzisiaj lekki maraton. Tym razem naprzeciwko dysponowanej ekipy zasiądą zawodnicy z mousesports, gdzie już od miesięcy mamy swój polski akcent w osobie Snaxa. Jednak niestety Polak raczej nie będzie cieszył się z wygranej po tych starciach, bo jego drużyna cały czas nie może się odnaleźć. Niektórzy eksperci uważają, że Astrils mogą kandydować w tym momencie do miana niemalże perfekcyjnej drużyny, więc zakłady bukmacherskie esport na dzień dzisiejszych przy Counter Strike’u zawsze będzie rozważanie ich w roli wygranych i nie inaczej jest we wszystkich dzisiejszych czterech spotkaniach.

Jak na początku było wspomniane – zakłady bukmacherskie esport to stały rozwój tego sektora. W efekcie otrzymujemy coraz lepsze oferty. Co w związku z tym na dzisiaj? No nie tylko samo wskazywanie wygranych. W TOTALBET znajdziemy chociażby sześć dodatkowych zdarzeń. Co można jeszcze typować w obrębie dzisiejszych spotkań Counter Strike: Global Offensive podczas rozgrywek ECS? Pierwsze zabójstwo, wygranego pierwszej mapy, ilość map czy zwycięzca rundy z handicapem.

Zakłady bukmacherskie esport na dzisiaj to oczywiście nie tylko Counter Strike i ECS. Zobaczmy, co jeszcze oferują firmy do obstawiania. Na pewno można rzucić okiem na lokalną scenę i Polska Ligę Esportową. Takie zdarzenia znajdziemy między innymi w STS, a już jutro czeka nas kolejka spotkań. Sześć starć od 17, rozpoczynających się co godzinę. Co ciekawe, zakłady bukmacherskie na esport wskazują w każdym pojedynku faworyta. Czy zobaczymy tutaj jakieś niespodzianki? Aktualnie na topie Polskiej Ligi Esportowej jest Mikstura.

Warto zaznaczyć, że obstawianie w kraju i zakłady bukmacherskie esport możliwe jest tylko w firmach, które mają licencję z Ministerstwa Finansów. Aktualnie istnieje w kraju dziewięć podmiotów, u których można typować i są to między innymi STS, TOTALbet, Fortuna, LV BET, Totolotek, Milenium, forBET, ETOTO oraz PZBUK. Granie w zagranicznych zakładach sportowych grozi karą ustaloną w ustawie.