Czy wirtualne zakłady bukmacherskie są warte uwagi?

Wirtualne zakłady bukmacherskie to jak sama nazwa wskazuje, symulacje rozgrywek, które każdy gracz może typować. Na polskim rynku jest to jeszcze dosyć młoda forma obstawiania, jednak z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością. Wirtualne zakłady bukmacherskie mają swoje wady i zalety, więc każdy indywidualnie skłoni się ku tego typu zabawie lub będzie jej unikał.

 

Czym są wirtualne zakłady bukmacherskie?

Wirtualne zakłady bukmacherskie mocniej wchodzą w polski rynek legalnych firm oferujących typowanie. Coraz więcej bukmacherów ma w swojej ofercie tego typu rozrywkę. Dodatkowo zdarzenia przy wirtualnych zakładach bukmacherskich są stopniowo rozwijane. Tłumacząc na czym polega taka rozgrywka, można rozłożyć nazwę na czynniki pierwsze. To nic innego jak zakłady sportowe… jednak z tą różnicą, że wszystkie zdarzenia do obstawiania i śledzenia są wyłącznie wirtualnym tworem. Wszystkie mecze czy wyścigi, które obserwujemy są jedynie symulacją. Wszystko odbywa się w krótszym czasie, niż prawdziwe wydarzenia sportowe, co z pewnością dla graczy jest jednym z większych plusów wirtualnych zakładów bukmacherskich.  Symulacja brzmi jak losowość, ale jak jest w rzeczywistości? Słychać głosy, jakoby forma drużyn w tak zwanych virtuals była odzwierciedleniem dyspozycji z prawdziwego życia. Oczywiście wszystkie nazwy ekip czy nazwiska atletów w innych dyscyplinach, jak między innymi tenisie ziemnym, nie są skopiowane jeden do jednego z realnych rozgrywek.

Wirtualne zakłady bukmacherskie na tenisJak widać po wirtualnych zakładach bukmacherskich na tenis ziemny w STS, nazwiska znanych zawodników są przekręcone. Jednak każdy interesujący się tą dyscypliną sportową będzie wiedział o kogo chodzi. Z pewnością jest to aspekt, który ma dodawać atrakcyjności zakładom na sporty wirtualne. Jednak wracając do tezy, czy aktualna forma w prawdziwym świecie jest odzwierciedlona w wirtualnych zakładach bukmacherskich, to po powyższym obrazku można mieć wątpliwości. W tenisowych symulacjach STS znajdziemy taką postać jak Agassa. To ma być nie kto inny, jak emerytowana legenda tenisa ziemnego, czyli Andre Agassi. W jego przypadku nie da się zmieniać dyspozycji zawodnika w tej rozgrywce. Na powyższym obrazku w nadchodzącym meczu widzimy Jerzyka, który ma być Jerzym Janowiczem. W momencie pisania tego tekstu Polak miał kontuzję, więc po raz kolejny – jak tutaj ma być odwzorowana aktualna forma z prawdziwego życia? Jednak czy to coś ujmuje wirtualnym zakładom bukmacherskim? Nie do końca, bo można zakładać, że większość graczy nawet nie sądzi, że dyspozycja drużyn czy atletów w zakładce virtuals ma mieć jakieś znaczenie. Tego typu rozrywka została stworzona w innym celu i wielu użytkowników poszukuje właśnie czegoś takiego.  Chociaż z pewnością nie będzie to dla każdego. W myśl losowości gry, typowania wirtualnych zakładów bukmacherskich nie da się poprzeć logiką czy jakąś analizą. Jednak nie oznacz to, że na tej zakładce nie da się wygrać zakładów, ponieważ wielu graczy chwali się swoimi zwycięskimi kuponami na sporty wirtualne.

Wygrana na wirtualnych zakładach bukmacherskich

 

Popularność wirtualnych zakładów bukmacherskich

Wirtualne zakłady bukmacherskie pojawiły się na polskim rynku w 2017 roku i od razu zaczęły przykuwać zainteresowanych graczy. Forma tego typu obstawiania przyjęła się w naszym kraju bardzo dobrze. Niewątpliwie popularność tej rozrywki rośnie. Świadczy o tym fakt, że już większość zakładów sportowych ma w swojej ofercie wirtualne sporty. Reszta do tego dąży. Firmy oferujące obstawianie wychodząc naprzeciwko użytkownikom, chcąc dalej rozwijać ofertę na tę zakładkę. W tym momencie przeglądając strony różnych bukmacherów, znajdziemy różnicę zarówno w ilości oferowanych dyscyplin sportowych, ale często także w ilości zdarzeń na jeden mecz w virtuals. W tym momencie zakłady bukmacherskie w obrębie sportów wirtualnych oferują takie sporty jak piłka nożna, tenis, koszykówka czy popularne w tego typu rozgrywce różne wyścigi – konne, psów, samochodowe czy żużlowe.

Wirtualne zakłady bukmacherskie na żużelWydawałoby się, że wirtualne zakłady bukmacherskie są przeznaczone tylko dla graczy online. Jednak symulację można również typować w punktach stacjonarnych. Fakt, że firmy oferujące obstawianie wychodzą naprzeciwko graczom z taką ofertą również u naziemnych bukmacherów świadczy tylko o dużej i rosnącej popularności wirtualnych zakładów bukmacherskich. W punktach stacjonarnych znajdują się ekrany, które pokazują rozgrywkę, którą chce oglądać dany gracz. Śmiało można stwierdzić, że w tym momencie sporty wirtualne stały się nieodłączną częścią zakładów sportowych i w przyszłości wszyscy użytkownicy bukmacherów nie będą mogli sobie wyobrazić firm oferujących typowanie bez wirtualnych zakładów bukmacherskich, tak jak teraz nie do pomyślenia są raczej oferty bez zakładów na żywo.

 

Gdzie szukać oferty na wirtualne zakłady bukmacherskie?

Tak jak było wspomniane, na dzień dzisiejszy już niemal wszystkie legalne zakłady bukmacherskie mogą pochwalić się ofertą na sporty wirtualne. Jednak przeglądając wszystkie firmy znajdziemy różnice w oferowanych sportach oraz rzadziej, w obrębie jednego zdarzenia. Nawet jeżeli zakłady sportowe korzystają z innych silników tworzących symulację i grafikę, to wszystko działa na podobnej zasadzie. Trudno będzie również szukać różnic w kursach, tym bardziej patrząc na rezultaty jakie padają. W końcu występuje tu czynnik losowy, a wynik tworzony jest przez algorytmy. W związku z tym gracz poszukujący wirtualnych zakładów bukmacherskich musi odpowiedzieć sobie na pytanie – jakie dyscypliny chciałby obstawiać. Niemal wszędzie użytkownik znajdzie rozgrywki na piłkę nożną. Jednak tutaj również zakłady sportowe mogą się wyróżniać, ponieważ niektóre firmy oferują aż dwie ligi w przypadku futbolu. To rozgrywki ligowe, najczęściej na podstawie polskich miast. Drugie to międzynarodowy turniej, nazywany u jednego z bukmacherów Pucharem Globu. To rywalizacja między państwami niczym w Mundialu. Taką ofertą, na dwie ligi w piłce nożnej może pochwalić się Milenium oraz forBET.

Szukając większych różnić, znajdziemy je w przypadku oferowanych wyścigów. Nie każdy bukmacher postawił na wirtualne zakłady bukmacherskie w przypadku rywalizacji koni. Może to wynikać między innymi z faktu, że w Polsce w prawdziwym życiu tego typu wyścigi nie cieszą się tak dużą popularnością jak m.in. w Wielkiej Brytanii. Z kolei w naszym kraju jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych jest żużel. Tylko Fortuna i LV BET posiada wirtualną ofertę na ściąganie się po owalu na motorach. W przypadku wyścigów konnych i psów do wspomnianego grona dwóch bukmacherów dołącza forBET. Dodatkowo LV BET posiada jeszcze współzawodnictwo na torze kolarskim oraz konne, czyli na rydwanach.Wyścigi konne w wirtualnych zakładach bukmacherskich

 

Atuty wirtualnych zakładów bukmacherskich

Skąd bierze się duża popularność wirtualnych zakładów bukmacherskich? Gracze znajdują w tego typu obstawianiu kilka atutów. Przede wszystkim szybkość rozgrywania będzie największym plusem dla użytkowników zakładów sportowych. Normalny mecz piłkarski trwa prawie dwie godziny, kiedy w przypadku wirtualnych zakładów bukmacherskich jest rozgrywany w zaledwie kilka minut. Gracz poznaje wynik swojego zakładu w krótkiej chwili  i wielu użytkowników ceni właśnie ten czas zamknięcia i rozliczenia zdarzenia. Co za tym idzie, w każdym momencie dnia i nocy można znaleźć do typowania pozycje z kilku dyscyplin sportowych.

Jakichkolwiek atutów nie miałyby wirtualne zakłady bukmacherskie to trzeba pamiętać, że to hazard, który niesie ze sobą zagrożenia w postaci uzależnienia i utraty kontroli nad sobą. Pamiętaj, że obstawiać należy wyłącznie z pieniędzy przeznaczonych na rozrywkę. Typowanie nie może być sposobem na zarobek albo ucieczkę od codziennych problemów. Ważne, aby zachować równowagę pomiędzy wirtualnymi i sportowymi zakładami bukmacherskimi, a swoim codziennymi zajęciami. Symptomami, po których trzeba zaprzestać grania jest chęć odegrania się za swoje przegrane kupony albo pożyczanie pieniędzy na typowanie. Uzależnienie może doprowadzić do problemów z rodziną, życiem zawodowym czy zdrowiem.

Warto także pamiętać, że typować można wyłącznie w legalnych zakładach bukmacherskich, czyli tych, które posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Do firm, które mogą funkcjonować na naszym runku w Internecie należą Totolotek, Fortuna, STS, Milenium, forBET, E-TOTO, LV BET, Cherry Online i Totalbet. Za uczestniczenie w grach, które są nielegalne, grożą kary w postaci grzywnej w wysokości 120 stawek dziennych lub pozbawienia wolności do trzech lat. Gracza mogą dotknąć nawet obie kary łącznie.