Totolotek zakłady bukmacherskie oferta – jak wypada na tle innych bukmacherów?

Totolotek zakłady bukmacherskie to podmiot funkcjonujący od 1992 roku. Do tego polskiego bukmachera należy około 10% udziałów na rodzimym rynku zakładów wzajemnych, co stawia go jedynie za STS-em i Fortuną. Jedną mocnych stron Totolotka jest oferta, która stale jest poszerzana o dodatkowe sporty i rozgrywki. Czym wyróżnia się ,,Totolotek zakłady bukmacherskie oferta” i jak wypada na tle innych bukmacherów w Polsce?

 

Totolotek zakłady bukmacherskie oferta, czyli lata progresu i rozwoju

Nowelizacja Ustawy Hazardowej w 2017 roku wymusiła na zakładach bukmacherskich zmiany. Wielu znanych bukmacherów zniknęło z rynku (np. bet-at-tome, bet365 lub bwin), a ci, którzy zostali – w tym momencie jest ich dziewięciu (tzw. legalni bukmacherzy) – muszą czymś się wyróżnić, aby przekonać do siebie klientów. Rywalizacja jest duża, a gracze są bardziej świadomi swojej wartości i stali się coraz bardziej wymagający. To dobrze, bo dzięki temu podnosi się jakość świadczonych usług przez zakłady bukmacherskie. Stagnacja jest obecnie niemożliwa. Każdy bukmacher musi się rozwijać – inaczej zostaje daleko w tyle i traci swoich użytkowników. W tej dziedzinie nie ma miejsca na sentymenty.

Jedną z płaszczyzn, która ulega stałemu rozwojowi jest oferta na zakłady sportowe. Przyjrzyjmy się, jak w tej kwestii wypada Totolotek. Aby zobaczyć szerszą perspektywę, cofnijmy się do początków tego bukmachera.

Totolotek to spółka założona w 1992 roku, co czyni go najstarszym zakładem bukmacherskim w Polsce. Nie oszukujmy się – oferta w latach 90. XX wieku w niczym nie przypominała tego, co widzimy teraz. Po pierwsze, obstawianie przebiega na zupełnie innych zasadach. Kiedyś jedynym sposobem na wysłanie kupony było pójście do stacjonarnego punktu przyjmowania zakładów, a oferta była jedynie dostępna na kartach powieszonych na ścianach. Spisywanie numerów zakładów, kupon w wersji papierowej –to miało swój klimat. Naturalnie liczba zdarzeń było dużo mniejsza, bo przez te lata do przodu poszła technologia, na czele ze statystykami i analityką. Teraz punkty stacjonarne nadal funkcjonują, ale są w coraz większym stopniu zastępowane przez Internet. Dużym krokiem milowym dla rozwoju Totolotka było otrzymani licencji od Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów wzajemnych online w 2013 roku. Teraz obstawianie odbywa się przede wszystkim w Internecie, ponieważ jest po prostu dużo szybsze – kilka kliknięć i gotowe.

Nie można zapominać jednak, że łatwiejszy dostęp do zakładów bukmacherskich nie zmienia faktu, że są one obarczone ryzykiem. Nawet korzystanie z renomowanym bukmacherów jakim jest Totolotek to nadal hazard. Trzeba znaleźć równowagę pomiędzy obstawianiem, a codziennym życiem. Nie może to być ucieczka od problemów w realnym świecie. Zakłady sportowe to tylko dodatek do oglądania sportu i powinny być traktowana jako rozrywka. Ta ,,rozrywka” jest przeznaczona jedynie dla osób powyżej 18 roku życia.

 

Jak wygląda oferta Totolotka?

Oferta sportowa Totolotka jest jasna i przejrzysta. Strona jest czytelna i łatwo się na niej zadomowić.


W zakładce ,,Polecane” znajdziemy najbardziej popularne dyscypliny bądź ligi. Widać gołym okiem, że najbardziej popularne jest obstawianie piłki nożnej. Do wyboru jest bardzo dużo sportów, więc każdy, nawet najbardziej wybredny miłośnik bukmacherki powinien wypatrzyć coś dla siebie.

Kluczowym podziałem na stronie jest podział na wybrane rozgrywki lub sporty. Takie filtry pomagają obstawiającym w znalezieniu interesujących ich wydarzeń sportowych.

Istnieje możliwość nałożenia czasowych filtrów na ofertę. Co to oznacza? Możemy wyszczególnić zdarzenia, które odbywają się w wybranych przez nas ramach czasowych. Przykład? 30 minut, 24 godziny lub konkretny dzień. Chcesz zobaczyć, jakie mecze są rozgrywane jutrzejszego dnia? Nie ma problemu.

Co ciekawe, w ofercie Totolotka znajdziemy nie tylko sport, gdyż do wyboru są  też zdarzenia związane z wydarzeniami społecznymi: polityką, rozrywką czy finansami.

Po prawej stronie witryny internetowej znajdziemy Hity Dnia, czyli zakłady najczęściej grane na totolotek.pl. Na podstawie tych typów jest stworzony gotowy kupon. Pamiętaj jednak, że przy obstawianiu nie sugeruj się tym, co typują inni. Jasne, możesz skorzystać z tego jako pewien drogowskaz, lecz nie bierz propozycji ,,na ślepo”, bez wcześniejszej analizy.

 

Totolotek zakłady bukmacherskie oferta na piłkę nożną

Najbardziej popularna dyscyplina sportowa w Polsce, co widać nie tylko po zainteresowaniu społeczeństwa, ale też po ilości dodatkowych zdarzeń. Na najważniejsze wydarzenia piłkarskie można znaleźć aż trzycyfrową liczbę zakładów dodatkowych, co nie ma miejsca w przypadku żadnego innego sportu.

W ofercie Totolotka są wszystkie najważniejsze rozgrywki futbolowe na czele z naszą polską Ekstraklasą, która jest najchętniej obstawiania przez graczy tego bukmachera. Ale przecież nie wszystko kręci się wokół nas, prawda?. Do dyspozycji klientów można znaleźć zdarzenia na czołowe ligi na świecie, czyli te na Starym Kontynencie: angielską, hiszpańską, niemiecką, francuską i włoską. Dużym zainteresowaniem cieszą się również międzynarodowe rozgrywki klubowe, na czele z Ligą Mistrzów i Ligą Europy. Dzięki tym rozgrywkom wtorki, środy i czwartki są zdecydowanie słodsze dla miłośników futbolu. Ale każdy z nas, zwłaszcza Polaków, najbardziej czeka na rozgrywki reprezentacyjne. Niestety, najważniejsze turnieje drużyn narodowych, czyli Mistrzostwa Świata (Mundial) i Mistrzostwa Europy (EURO) odbywają się co dwa lata. Na te wydarzenia warto czekać, bo na nie Totolotek zakłady bukmacherskie wystawia dużą ilość zakładów. Patrząc na ofertę tego bukmachera, widzimy praktycznie wszystkie ligi, nawet te bardzo ,,egzotyczne”. Przykład? 6. liga angielska lub 1. liga malezyjska. Czy ktokolwiek obstawia tego typu ligi, to już inna kwestia.

Fani piłki nożnej mają do wyboru też specjalne zakłady piłkarskie:

TOTO-LIGĘ – 13 meczów do wytypowania. Na każdy z nich jest pięć możliwości: wygrana gospodarzy, wygrana gości, remis, wygrana gospodarzy lub remis, wygrana gości lub remis. Zasady są podobne do LOTTO: im więcej trafionych ,,numerków”, tym większa wygrana kwota. Gracz ma do dyspozycji trzy różne zestawy: ligę polską, angielską oraz ligi inne. Minimalna liczba spotkań, którą trzeba trafić to 10. Nagrody są ustalane na podstawie sumy wpłaconych stawek, aktualnej kumulacji i ilości celnych zakładów.

TOTO-GOLA – w tym przypadku jest 6 meczów do wytypowania, ale zadanie jest trudniejsze, gdyż trzeba przewidzieć dokładny wynik. Wygrane zaczynają się od 3 celnych typów, a wyższy stopień trudności jest odzwierciedlony w wielkości kumulacji. Do dyspozycji graczy są przygotowane już kupony:

  • Najczęściej typowany – typy, które najczęściej wybierają gracze;
  • Kupon eksperta – typy przygotowane przez ekspertów Totolotka;
  • Kupon ryzyko – typy na drużyny niżej notowanych;
  • Kupon gospodarzy – typy na zwycięstwo zespołów grających u siebie.

Na najważniejsze wydarzenia piłkarskie (mecze Ligi Mistrzów, Mistrzostw świata lub czołowych lig europejskich) można znaleźć ponad 100 zdarzeń dodatkowych, co daje bardzo duże pole do popisu dla graczy. Totolotek, jak większość bukmacherów, duży nacisk stawia na ilość goli zarówno jednej, jak i obu drużyn. Jednym z najbardziej popularnych zakładów jest to, czy obie drużyny strzelą bramkę, czyli tzw. BTTS (z angielskiego both team to score). Wariantów tego zdarzenia jest dużo i można dokonać podziału na połowy, bądź podzielić to na poszczególne ekipy. Podsumowując, do wyboru do koloru.

 

Totolotek zakłady bukmacherskie oferta na inne sporty

Piłka nożna jest wśród obstawiających numerem jeden, ale to nie nie oznacza, że inne sporty nie mają racji bytu. Jest wręcz odwrotnie. Takie dyscypliny jak koszykówka, tenis ziemny, siatkówka, piłka ręczna czy hokej na lodzie cieszą się dużym zainteresowaniem. W ofercie na zakłady sportowe znajdziesz też dużo mniej popularne sporty, takie jak lotki, futbol australijski i krykiet.

W obliczu rozwoju technologicznego coraz większą rolę w ofercie zakładów bukmacherskich odgrywa świat wirtualny.

Gry komputerowe to już nie tylko rozrywka – to sposób na zarabianie. Tak powstał rynek E-Sportów. Do obstawiania są takie pozycje jak Counter Strike, League of Legends czy DOTA.

Coraz bardziej popularne stają się też sporty wirtualne. Co to takiego? Sporty wirtualne to gra symulacyjna, której wyniki oparte są na statystkach. Tutaj losowość, a co za tym idzie, ryzyko jest duże, ale bukmacherzy odzwierciedlają to w wysokich kursach.

W ofercie Totolotka nie może też zabraknąć zakładów na żywo, które w obliczu dostępu do sieci, są na wyciągnięcie ręki i obstawiać można praktycznie przez całą dobę, w zależności od ilości rozgrywanych meczów.

 

Totolotek zakłady bukmacherskie oferta – podsumowanie

Oferta Totolotka ma swoje plusy i minusy, jednak ewaluacja tego to kwestia indywidualna każdego użytkownika. W końcu to każdy z nas wie, czego oczekuje od bukmachera. Oczywiście, nie da się dogodzić wszystkiemu, lecz wydaje się, że Totolotek na tej płaszczyźnie wypada solidnie. To nie przypadek, że ten zakład bukmacherski działający w Polsce od 1992 roku jest cały czas w ścisłej czołówce podmiotów na rynku zakładów wzajemnych. Obstawiając, pamiętaj, aby korzystać jedynie z usług legalnych bukmacherów, których w naszym kraju znajdziesz dziewięciu. To pozwoli Ci uniknąć konsekwencji prawnych i będziesz mógł grać w pełni bezpiecznie. Nie oznacza to jednak, że z korzystaniem z usług bukmacherów nie wiąże się ryzyko. Nie, to nie jest prawdą. Pamiętaj, aby wyznaczyć sobie pulę pieniędzy na bukmacherkę, aby w żadnym stopniu nie nadwyrężyć budżetu na codzienne wydatki. Typowanie ma być rozrywką, więc korzystaj z pieniędzy wyznaczonych na ,,zachcianki”