Już w piątek Polska zagra z Włochami w Bolonii w ramach pierwszej kolejki grupy C Ligi Narodów UEFA. Legalni bukmacherzy nie są łaskawi dla Biało-Czerwonych, bo według nich faworytem tego pojedynku są gospodarze. Przyjrzymy się kursom na ten mecz u trzech bukmacherów: Totolotek, Fortuna i STS. Zobaczymy też, jakie wydarzenia bukmacherskie najlepiej obstawić na piątkowe starcie.  

Wydarzenia bukmacherskie – dowiedz się, co typować 

Wydarzenia bukmacherskie: Liga Narodów i Polska vs Włochy

O Lidze Narodów powiedzieliśmy sobie więcej wczoraj, więc pora przejść do konkretów i pojedynków z prawdziwego zdarzenia. 

O 20:45 w Bolonii Polska powalczy z Włochami.

Jak pokazują kursy wśród legalnych bukmacherów, Biało-Czerwoni nie są faworytem do wygrania grupy C. Czy to powinno kogoś dziwić? Nie. Polacy na mistrzostwach świata w Rosji zaprezentowali się bardzo słabo, będąc jedynie tłem dla swoich rywali. I niech nie zmylą Cię trzy punkty na koncie – w meczu z Japonią było już ,,po zawodach” i podopieczni Adama Nawałki grali o nic. 

Nawałki w kadrze już nie ma – jego miejsce na stanowisku selekcjonera zajął Jerzy Brzęczek. 47-letni szkoleniowiec od razu został wrzucony na głęboką wodę, bo przyjdzie mu się mierzyć z Italią. Znamy już graczy, których nowy trener powołał na piątkowy pojedynek: 

wydarzenia bukmacherskie: polska vs włochy

Niespodzianki? Brak Michała Pazdana i Kamila Grosickiego, czyli podstawowych zawodników w kadrze Nawałki. Brzęczek tym ruchem pokazuje, że nie będzie powoływał nikogo ,,za zasługi”. Z drugiej strony, 47-letni selekcjoner zdecydował się na Jakuba Błaszczykowskiego, który nie znajduje się nawet w kadrze meczowej Wolfsburga na kolejny pojedynek. Rodzina tutaj ma znaczenie.  

Tak czy inaczej, Biało-Czerwoni nie będą mieli łatwej przeprawy. Nie daj się zwieść, że Włosi są jakimś kiepskim zespołem, bo nie awansowali na mistrzostwa świata. Italia jest dużo lepsza niż my aktualnie i trudno oczekiwać, że podopieczni Jerzego Brzęczka zdołają powalczyć na włoskiej ziemi. 

Właśnie, włoska ziemia. Atutem ,,naszych” może być styczność z futbolem w Calcio, bo w tamtejszych klubach występuje aż siedmiu Polaków: 

 • Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik w SSC Napoli, 
 • Karol Linetty i Bartosz Bereszyński w UC Sampdoria, 
 • Łukasz Skorupski w Bolonii, 
 • Arkadiusz Reca w Atalancie Bergamo,  
 • Krzysztof Piątek w FC Genoa. 

Czy ten czynnik wpłynie na obstawianie tego wydarzenia bukmacherskiego? Zobaczymy. Przyjrzymy się teraz kursom wśród legalnych bukmacherów.  

Polska Włochy (20:45): jak typują bukmacherzy? 

Tutaj nie ma niespodzianek i to gospodarze piątkowego starcia są stawiani w roli faworyta tego wydarzenia bukmacherskiego. Pamiętaj jednak, żeby w całym tym szale obstawiania nie zapomniał o wrażeniach sportowych. To kibicowanie ma być powodem, dla którego typujesz sport.  

Przejdźmy jednak do kursów. Kto z trójki Totolotek, Fortuna i STS wypada najlepiej? 

Fortuna  

 • Wygrana Włoch: 1.77 
 • Wygrana Polski: 5.30 
 • Remis: 3.42 

STS 

 • Wygrana Włoch: 1.80 
 • Wygrana Polski: 4.95 
 • Remis: 3.40 

Totolotek 

 • Wygrana Włoch: 1.75 
 • Wygrana Polski: 5.00 
 • Remis: 3.25 

Jeżeli jesteś pesymistą (bądź realistą – nazwij to jak chcesz) i typujesz zwycięstwo gospodarzy, to najlepszy kurs na to zdarzenie oferuje STS zakłady bukmacherskie – 1.80. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Fortuna, a na trzecim Totolotek. Łatwo jednak zauważyć, że różnice kursowe pośród wspomnianej trójki są bardzo niewielkie. 

Większą różnicę znajdą optymiści, czyli ci, którzy obstawiają wygraną Biało-Czerwonych. Tutaj najlepiej wypada czeski bukmacher, Fortuna, oferując przelicznik aż 5.30. W tym wypadku wahania są większe, bo Totolotek i STS mają kursy niższe odpowiednio o 0.30 i 0.35. 

Remis? Po raz kolejny na korzyść Fortuny, chociaż z niewielką przewagą nad STS-em.