Marka Fortuna zakłady bukmacherskie

Fortuna to jedne z najbardziej popularnych zakładów bukmacherskich na naszym rynku. Aktualnie w Polsce legalnie w Internecie działa dziewięć firm oferujących obstawianie. Wspomniany bukmacher pochodzący z Czech jest drugim najstarszym. Fortuna jako zakłady bukmacherskie mają już w naszym kraju solidną markę.

Marka Fortuna jako zakłady bukmacherskie

Mimo, że Fortuna jako zakłady bukmacherskie była na początku, w latach dziewięćdziesiątych znana jako Profesjonał, to dzisiaj każdy kojarzy tego czeskiego bukmachera pod obecną nazwą. Posiadanie takiej marki daje duży atut tej firmie, a w tej kategorii równać może się jedynie STS i Totolotek. Z pewnością gdzieś za plecami Fortuny i dwóch wspomnianych zakładów bukmacherskich pod względem rozpoznawalności marki jest Milenium. Co charakteryzuje te cztery firmy? Ich staż na naszym rynku, który wynosi już więcej niż dziesięć lat. W przypadku Fortuny będzie to już ponad dwadzieścia wiosen. Dzięki tak długiemu funkcjonowaniu, wszyscy gracze kojarzą tych bukmacherów. Dopiero od kilku lat zakłady bukmacherskie w Polsce zaczęły funkcjonować w Internecie. Prędzej bardzo popularne były punkty stacjonarne. Dzięki temu użytkownicy bukmacherów często spoglądali na szyldy, np. Fortuny jako zakładów bukmacherskich i taka osoba już miała zakodowane, że jest to firma godna zaufania. Z pewnością nowe zakłady mają o tyle trudniej, że startują jako nowe marki, które nie są znane. Dodatkowo trudno im się przebić nawet punktami stacjonarnymi, kiedy Fortuna i inne starsze zakłady bukmacherskie mają już setki takich miejsc w całej Polsce.

Fortuna, zakłady bukmacherskie i sponsoring

Fortuna zakłady bukmacherskie mając swoją dużą markę i grono graczy inwestuje również w polski sport między innymi przez sponsoring. Warto tutaj zaznaczyć, że taka sytuacja jest możliwa od czasu nowelizacji ustawy hazardowej. Przez kilka lat, od 2009 roku sport nie mógł być wspierany przez firmy bukmacherskie. Jednak od 2017 roku, czyli od czasu kiedy nowe regulacje prawne weszły w życie, Fortuna i inne zakłady bukmacherskie mogą inwestować swój budżet w sport. Taka sytuacja jest korzystna dla każdej ze stron.

Fortuna jako zakłady bukmacherskie zyskują większy zasięg swojej marki oraz reklamę do grona odbiorców. Prędzej nie było to dla nich możliwe. Warto zaznaczyć, że nowa ustawa hazardowa również wyróżnia możliwości reklamowania zakładów bukmacherskich i związane z tym ograniczenia. Żadne podmioty nie mogą namawiać do grania u bukmacherów, a treści nie mogą być kierowane do niepełnoletnich. Oczywiście każdy tego przestrzega, co jest dobrą sytuacją, ponieważ hazard nie jest promowany w bezpośredni sposób. Zakładom bukmacherskim pozostało pokazywać swoją markę przez wspieranie sportu. Tak też czynią już wszystkie firmy, a Fortuna nie jest wyjątkiem.

Sponsoring Fortuny zakładów bukmacherskichNajwiększym projektem sponsoringowym Fortuny zakładów bukmacherskich jest wspieranie Legii Warszawa. Stołeczny klub jest jedną z najlepiej działających organizacji sportowych w kraju, a przez swoją wysoką pozycję dociera do milionów Polaków. Fortuna jako zakłady bukmacherskie widnieją na koszulkach piłkarzy Legii, co dla firmy jest dobrym, dalszym szerzeniem swojej marki. Inne zakłady sportowe również sponsorują ekipy piłkarskie oraz te z innych dyscyplin, ale wydaje się, że to właśnie futbolowy klub z Warszawy daje największą reklamę, więc Fortuna może być dumna z takiego sponsoringu. Poza tym bukmacher wspiera mniejsze drużyny jak Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice, Podbeskidzie, Stal Mielec, Raków Częstochowę, Miedź Legnicę i Wigry Suwałki.

Fortuna zakłady bukmacherskie i Legia WarszawaNa dodatkową pochwałę Fortuna zakłady bukmacherskie zasługują za wspieranie również amatorskiego sportu. Jest to krok, na który jeszcze nie każdy bukmacher się decyduje. Jednak to znowu pokazuje jak dużą siłę ma firma pochodząca z Czech, że odważyła się być partnerem playarena. Są to największe w Polsce rozgrywki w 6-osobowej piłce nożnej rozrywane w całym kraju. Dodatkowo Fortuna jest oficjalnym sponsorem zaplecza Ekstraklasy.

Jednak jak wspomniałem, taka współpraca jest korzystna dla każdej ze stron. Wiadomo, że Fortuna i inne zakłady bukmacherskie mają dzięki temu reklamę. Kluby i sportowcy dostają dzięki tej współpracy pieniądze, które są w sporcie niezbędne. W przypadku omawianego bukmachera największa kwota idzie na konto Legii Warszawa, ponieważ ta drużyna generuje największy zasięg. Jednak to tak naprawdę w przypadku tych mniejszych klubów takie wsparcie jest bardziej cenne. Ekipy z niższych klas rozgrywkowych czasami ledwo wiążą koniec z końcem i jakakolwiek suma jest dla nich przydatna. Dobrze widzieć, że zakłady bukmacherskie nie pomijając drużyn z niższych klas rozgrywkowych.

Tym bardziej na uznanie zasługuje wspieranie rozgrywek amatorskich. Sportowcy uczestniczących w tego typu meczach nie biorą żadnej zapłaty za spotkania, a jedynie wypełniają sobie miło czas wolny przez rywalizację. Fortuna zakłady bukmacherskie w przypadku playareny daje amatorskim piłkarzom poczucie uczestniczenia w rozgrywkach z pewną jakością oraz stawką.

Jako gracze nie możemy narzekać na taki stan rzeczy, a tylko się cieszyć. Fortuna i inne zakłady bukmacherskie oddają część swoich przychodów na rzecz sportu, który tak lubimy i oglądamy. Przede wszystkim użytkownicy bukmacherów to fani wszelkiej rywalizacji, a dzięki sponsoringowi może ona stać tylko na większym poziomie.

Fortuna zakłady bukmacherskie a ustawa hazardowa

Fortuna zakłady bukmacherskie funkcjonują w Polsce już od lat dziewięćdziesiątych. Kiedyś bukmacher był znany pod nazwą Profesjonał, jednak od 2007 roku firma zmieniła nazwę. Od początku swojej działalności w Polsce Fortuna oczywiście funkcjonuje w obrębie prawa i dostosowuje się do nowelizacji. Ostatnią największą zmianą była nowelizacja ustawy hazardowej, która weszła w życie w 2017 roku. Fortuna i inne starsze zakłady bukmacherskie już prędzej wiedziały, że taki stan rzeczy może być dla nich tylko na plus. W efekcie nowego prawa udział czarnego rynku w kraju znacznie zaczął spadać. Jednak część tortu pozostała do rozdzielenia pomiędzy aktualnych, legalnych bukmacherów. Fortuna i inne starsze zakłady bukmacherskie były na to przygotowane, więc już prędzej dostosowywali się do zmian prawnych.

Fortuna zakłady bukmacherskie legalneWarto tutaj nadmienić, że uczestniczenie w zagranicznych zakładach bukmacherskich jest zabronione. Obecnie za blokowanie witryn z nielegalnym hazardem odpowiedzialni są dostawcy Internetu. Jednak mimo to, znajdą się użytkownicy próbujący to obejść. Za takie praktyki grozi kara w postaci grzywnej do 120 stawek dziennych, pozbawienia wolności do trzech lat lub nawet obu kar łącznie. Grając w Fortunie i u innych licencjonowanych zakładach bukmacherskich nic takiego nie grozi. Jakie są wymogi dla legalnego funkcjonowania? Firma musi między innymi posiadać siedzibę na terenie kraju i stosować się do obecnego ustawodawstwa. W tym między innymi odprowadzać obowiązkowy podatek od stawki w wysokości 12%.

Ustawa hazardowa uregulowała polski rynek i pozwoliła Fortunie oraz innym zakładom bukmacherskim w kraju na zdobycie nowych graczy. W efekcie obserwujemy rozwój poszczególnych firm jak nigdy przedtem. Dodatkowo niewątpliwie dużym plusem nowelizacji ustawy hazardowej jest wspomniana możliwość sponsoringu klubów i różnych inicjatyw sportowych przez zakłady bukmacherskie jak Fortuna.

Obecnie w naszym kraju licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Internecie posiada Fortuna, Totolotek, Milenium, STS, forBET, LV BET, E-TOTO, Cherry Online i Totalbet. Obstawianie online u wymienionych firm jest całkowicie legalne. Jednak nie jest powiedziane, że jest to zamknięta lista. Nowelizacja ustawy hazardowej to stosunkowo młoda sprawa, w związku z czym wielu zagranicznych bukmacherów chce zdobyć licencję od Ministerstwa Finansów, aby prowadzić swoją firmę w Polsce. Poza tym tworzą się w naszym kraju również nowe inicjatywy na zakłady sportowe.

Prędzej wspomniałem o konsekwencjach prawnych związanych z graniem u nielegalnych zakładów bukmacherskich. Jednak trzeba pamiętać, że nawet granie w Fortunie niesie ze sobą ryzyko, ponieważ bukmacherka to hazard. Niektórzy gracze mogą dojść do sytuacji braku kontroli nad graniem oraz uzależnienia się. W skrajnych wypadkach użytkownicy mogą mieć przez to problemy ze zdrowiem, rodziną czy nawet pracą. Absolutnie nie można pożyczać pieniędzy na granie czy obstawiać, aby się odegrać. Każdy powinien mieć wyznaczoną sumę pieniędzy na granie i korzystać wyłącznie z niej.